Poznaj manipulatora

 

Po czym poznasz manipulatora?

1. Tworzy pozory, przywdziewa maski.

2. Mami, kusi, zwodzi. Wszystko po to, by Cię zjednać.

3. Kiedy już zostaniesz zdobyty przez manipulatora, stajesz się pionkiem w jego rękach. Masz postępować tak, jak Ci zagra.

4. Ani się obejrzysz, a jesteś marionetką w rękach manipulatora.

5. Cel jest jeden – cel wybrany przez manipulatora. Ty masz tylko i aż dostosować się, i robić to co Ci każe.

6. Manipulator nie interesuje się Tobą. Liczą się tylko jego potrzeby, cele, korzyści. Tylko i aż, bowiem manipulator angażuje Cię bez reszty, wykorzystuje Twój czas.

7. Masz być zawsze „tu i teraz”, gotowy do działania, na tip top.

8. Manipulator nie rozumie słowa „nie”. Nie toleruje odmowy, nie uznaje jej. Zachowuje się, jakby jej nie słyszał.

9. Kiedy mu odmówisz, robi Ci wyrzuty, tak że w końcu to Ty czujesz się winny.

10. Wykorzystuje Cię, przekracza wszelkie dopuszczalne granice. Wchodzi z buciorami tam, gdzie powinien się był dawno zatrzymać czyli w Twoje prywatne życie. Nie ma wyczucia, że się narzuca.

11. Wmawia Ci różne błędy, twierdzi, że to Ty zawsze jesteś winien. Oskarża Cię o różne złe rzeczy i o to, że masz złe intencje.

12. Przerzuca odpowiedzialność na innych. Siebie natomiast wybiela. Stawia siebie innym za wzór.

13. Wyszukuje wymówek, błędów innych. Podkreśla je, wyolbrzymia. A wszystko po to, by wzbudzić w Tobie wyrzuty sumienia.

14. Nie słucha ani Ciebie, ani tego co masz mu do powiedzenia. Słucha tylko swoich racji.

15. Czujesz się w relacji z nim, jakbyś walił głową w mur. Walisz, walisz, a efektów nie widać. To dlatego, że głową muru nie przebijesz.

16. Nie liczysz się dla manipulatora. Problem pojawia się wówczas, kiedy zaczynasz odczuwać, że nie liczysz się także sam dla siebie. Przejmujesz tok myślenia narzucony Ci przez manipulatora, który przecież „wie lepiej”. Zaczynasz więc myśleć tak samo. To pułapka, która wciąga.

Jeśli czytając powyższe stwierdzenia zgadzasz się z wieloma z nich w odniesieniu do swojego partnera, bliskiej Ci osoby, szefa itd., tzn., że najprawdopodobniej masz do czynienia z kimś, kto steruje Tobą dla swoich celów. Może pora coś z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *